kategorie
Skład: Dzienna porcja (2 kapsułki) zawiera: Wyciąg z kory cynamonowca 270 mg (co odpowiada 2,4 g surowca; nie ustalono ZDS) Tiamina (wit. B1) 1,4 mg (100% ZDS*) Ryboflawina (wit. B2) 1,6 mg (100% ZDS) Witamina B6 2 mg (100% ZDS) Witamina B12 2 mcg (200% ZDS) Kwas foliowy 300 mcg (150% ZDS) Cynk 3 mg (20% ZDS) Chrom 40 mcg (nie ustalono ZDS) * procent realizacji zalecanego dziennego spożycia (ZDS) Działanie: Za regulowanie poziomu cukru w organizmie odpowiada hormon: insulina. Insulina wpływa na komórki organizmu aktywując w nich odpowiednie przemiany metaboliczne np. przekształcanie glukozy w tłuszcz w komórkach tłuszczowych lub w glikogen w komórkach mięśni. Prowadzi to do obniżenia poziomu cukru we krwi. Insulina uaktywnia komórki poprzez receptory insulinowe (receptory wrażliwe na insulinę). Osoby z cukrzycą typu I nie produkują wystarczającej ilości tego hormonu. Najczęściej występuje jednak cukrzyca typu II, w której organizm co prawda produkuje insulinę, ale komórki nie posiadają odpowiedniej wrażliwości na ten hormon. Obniżona wrażliwość na insulinę może też występować u osób z nadwagą. Stwierdzono, że składniki zawarte w cynamonie poprawiają regulację poziomu glukozy i lipidów we krwi - szczególnie w przypadku cukrzycy typu II oraz u osób z nadwagą. Za ten efekt odpowiada aktywny bioflawonoid - MHCP, który uaktywnia receptory insulinowe i w ten sposób pobudza komórki do pobierania glukozy z krwi i jej przekształcania np. w tłuszcz lub glikogen. Preparat uzupełnia również dietę w witaminy i składniki mineralne, szczególnie istotne dla osób z zaburzoną tolerancją węglowodanów (cukrzycą): Witaminy z grupy B: B1, B2, B6 - ważne dla prawidłowego metabolizmu węglowodanów w organizmie. Kwas foliowy i witamina B12 - regulujące metabolizm i poziom homocysteiny we krwi. Składniki mineralne: cynk i chrom - pełniące istotną rolę m.in. w syntezie i uwalnianiu insuliny oraz wpływające na skuteczność jej działania. Wyciąg cynamonowy wchodzący w skład kapsułek uzyskiwany jest z kory cynamonowca za pomocą metody pozwalającej na zachowanie jego korzystnych właściwości. Umożliwia to dostarczenie organizmowi aktywnego ekstraktu w neutralnej smakowo postaci. Kapsułki nie zawierają cukru ani laktozy. Wskazania: Produkt zalecany dla osób z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów (cukrzycą). Zawiera wyciąg z kory cynamonowca zalecany do stosowania w ramach diety cukrzycowej. Wykazano, że regularne spożywanie wyciągu z cynamonu jako uzupełnienie całościowej diety cukrzycowej może mieć korzystny wpływ na metabolizm węglowodanów obniżając poziom cukru we krwi. Dawkowanie: Zażywać 1 kapsułkę 1-2 razy dziennie podczas posiłku lub zaraz po posiłku, popijając wystarczającą ilością płynu. Nie rozgryzać. W celu osiągnięcia właściwego efektu zalecane jest przyjmowanie preparatu przez dłuższy czas.


Skład: 1 tabl. zawiera 600 mg diosminy. Działanie: Lek zwiększa napięcie żylne i działaochronnie na naczynia. Na poziomie naczyń żylnych zmniejszarozszerzalność żył oraz zmniejsza zastój żylny. Na poziomiemikrokrążenia zmniejsza przepuszczalność włośniczek i zwiększaich opór. Zwiększa wytrzymałość układu kapilarnego szczególnieu pacjentów ze zwiększoną kruchością naczyń. Po podaniudoustnym diosmina wchłania się z przewodu pokarmowego i w postacizmetabolizowanej wydalana jest głównie z kałem i z moczem (14%).T0,5 wynosi 11 h. Wskazania: Przewlekła niewydolność krążeniażylnego kończyn dolnych (ból i uczucie ciężkości nóg, nocnekurcze, odleżyny z powodu niedokrwienia). Leczenie objawowe wprzypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na diosminę lubpozostałe składniki preparatu. Środki ostrożności: Leczenie objawów, związanychz żylakami odbytu, powinno być krótkotrwałe, a przy utrzymującychsię dolegliwościach należy wykonać badania i wybrać odpowiedniąmetodę leczenia. Ciąża i karmienie piersią: W przypadkuzdecydowanej konieczności można zastosować lek w ciąży (wbadaniach na zwierzętach nie stwierdzono szkodliwego wpływu naprzebieg ciąży i porodu oraz rozwój płodu). Nie stosować wczasie karmienia piersią, ze względu na brak danych dotyczącychprzenikania leku do mleka matki. Działania niepożądane: Rzadko (≥1/10000,<1/1000): biegunka, niestrawność, nudności, wymioty; ból izawroty głowy, złe samopoczucie. Wysypka, świąd, pokrzywka. Interakcje: Nie stwierdzono klinicznie istotnychinterakcji z innymi lekami. Dawkowanie: Doustnie. Zwykle stosuje się 1tabl./dobę podczas posiłku. Zaostrzenie dolegliwości dotyczącychżylaków odbytu: 5 tabl./dobę przez 4 dni, a następnie 3tabl./dobę przez kolejne 3 dni.


Skład: 1 tabl. zawiera 1000 mg diosminy. Działanie: Lek zwiększa napięcie żylne i działaochronnie na naczynia. Na poziomie naczyń żylnych zmniejszarozszerzalność żył oraz zmniejsza zastój żylny. Na poziomiemikrokrążenia zmniejsza przepuszczalność włośniczek i zwiększaich opór. Zwiększa wytrzymałość układu kapilarnego szczególnieu pacjentów ze zwiększoną kruchością naczyń. Po podaniudoustnym diosmina wchłania się z przewodu pokarmowego i w postacizmetabolizowanej wydalana jest głównie z kałem i z moczem (14%).T0,5 wynosi 11 h. Wskazania: Przewlekła niewydolność krążeniażylnego kończyn dolnych (ból i uczucie ciężkości nóg, nocnekurcze, odleżyny z powodu niedokrwienia). Leczenie objawowe wprzypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na diosminę lubpozostałe składniki preparatu. Środki ostrożności: Leczenie objawów, związanychz żylakami odbytu, powinno być krótkotrwałe, a przy utrzymującychsię dolegliwościach należy wykonać badania i wybrać odpowiedniąmetodę leczenia. Ciąża i karmienie piersią: W przypadkuzdecydowanej konieczności można zastosować lek w ciąży (wbadaniach na zwierzętach nie stwierdzono szkodliwego wpływu naprzebieg ciąży i porodu oraz rozwój płodu). Nie stosować wczasie karmienia piersią, ze względu na brak danych dotyczącychprzenikania leku do mleka matki. Działania niepożądane: Rzadko (≥1/10000,<1/1000): biegunka, niestrawność, nudności, wymioty; ból izawroty głowy, złe samopoczucie. Wysypka, świąd, pokrzywka. Interakcje: Nie stwierdzono klinicznie istotnychinterakcji z innymi lekami. Dawkowanie: 1 tabletka na dobę, podczas posiłku Zaostrzenie dolegliwości dotyczących żylaków odbytu - 3tabletki na dobę przez 4 dni, następnie 2 tabletki na dobę przezkolejne 3 dni podczas posiłków.


Nowoczesny synbiotyk zawierający 9 wyselekcjonowanych żywychszczepów bakterii probiotycznych. Innowacyjny proces enkapsulacjizapewnia zwiększoną trwałość i skuteczność bakteriiprobiotycznych. Nie wymaga przechowywania w lodówce. Skład: Substancje czynne: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei,Lactobacillus plantarum, Lactobacillus helveticus, Lactococcuslactis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium bifidum,Bifidobacterium breve, Streptococcus thermophilus, składnikprebiotyczny- oligofruktoza. Substancje pomocnicze: substancjewypełniające: skrobia kukurydziana, skrobia kukurydzianapre-żelowana; substancja poślizgowa: stearynian magnezu, kapsułka:hydroksypropylometyloceluloza, barwnik: dwutlenek tytanu, substancjepowlekające: szelak, kwas alginowy, cytrynian trójetylu, mączkachleba świętojańskiego, oliwa z oliwek; stabilizator: kwasaskorbinowy. Wskazania w biegunce podróżnych(przyjmowany przed planowanym wyjazdem zapobiega wystąpieniubiegunki, skraca czas trwania biegunki, zmniejsza ilośćwypróżnień); w innych zaburzeniachjelitowych (m.in. zaparcia, wzdęcia); w trakcie i poantybiotykoterapii; w przypadku zwiększonej skłonności do infekcji. Dawkowanie: MULTILAC stosuje się doustnie, 1 kapsułkę dziennie.


Skład: 1 kaps. zawiera 70 mg sylimaryny. Działanie: Preparatzawiera sylimarynę (wyciąg z owocu ostropestu), która stabilizujebłony komórkowe hepatocytów wątrobowych, przez co chroni komórkiwątroby przed działaniem związków toksycznych. Działaniepreparatu tłumaczy się pobudzeniem zdolności regenerującychwątrobę. Preparat stosowany u pacjentów ze schorzeniami wątrobypowoduje poprawę niektórych wskaźników biochemicznych czynnościwątroby oraz subiektywną poprawę samopoczucia i zmniejszeniedolegliwości trawiennych. Preparat po podaniu doustnym wchłania sięz przewodu pokarmowego. Wskazania: Stany pouszkodzeniach wątroby spowodowanych zewnętrznymi czynnikamitoksycznymi (np. alkoholem, tetrachlorkiem węgla, środkami ochronyroślin, toluenem, ksylenem). Wspomagająco w zaburzeniach czynnościwątroby i w przewlekłych stanach zapalnych wątroby. Przeciwwskazania: Nadwrażliwośćna składniki preparatu. Środki ostrożności: Niezaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 r.ż. (brakodpowiednich badań). Ciąża i karmienie piersią: Niestosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Działanianiepożądane: Sporadycznie słabe działanieprzeczyszczające. Dawkowanie: Doustnie.Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1 kaps. 3 razy dziennie poposiłku. Dawka minimalna wynosi 200 mg dziennie, maksymalna - 400 mgdziennie w przeliczeniu na sylibininę. Preparat należy stosować odkilku tygodni do kilku miesięcy z przerwami. Uwagi: Preparatnie nadaje się do leczenia ostrych zatruć. Terapia preparatem niejest skuteczna w przypadku, gdy nie unika się środków szkodliwychdla wątroby (w tym alkoholu).


Vita Buerlecithin płyn 250 ml Preparat zawierający naturalną lecytynę otrzymywaną z soi z dodatkiem witamin. Skład: 100 ml preparatu: lecytyna 10,4 g (roślinny kompleksfosfolipidowy zawierający fosfatydocholinę, kefalinę iinozytofosfatyd); sól sodowa fosforanu ryboflawiny 4,8 mg (odpowiadaca. 3,5 mg wit. 62); wit. B6 chlorowodorek 3,5 mg; wit. B12cyjanokompleks 2,5 mcg; D-pantotenian sodowy 20 mg; amid kwasu nikotynowego 35 mg. Wszystkie preparaty buerlecytynowe podlegają stałej kontroli naukowej. Działanie:Lecytyna jest substancją fosfolipidową uzyskiwaną z soi.Stanowi bogate źródło choliny, będącej budulcem substancji przekaźnikowej acetylocholiny, dzięki czemu wywiera korzystny wpływ na czynność układu nerwowego, a także mięśni szkieletowych.Lecytyna bierze udział w przemianie materii, normalizuje stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi, zapobiega odkładaniu się cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych. Witaminy z grupy B uzupełniają dzienne zapotrzebowanie i wspomagają działanie lecytyny. Uczestniczą one w przemianie białek, węglowodanów,tłuszczów oraz regulują czynności układu nerwowego.D-pantotenian sodowy wpływa na czynność przewodu pokarmowego i regenerację tkanki nabłonkowej, wzrost włosów i paznokci. Wskazania: Obniżenie zdolności koncentracji, zmniejszenie sprawności,sytuacje stresowe, przeciążenie fizyczne i psychiczne,przemęczenie, choroby wieku starczego, stany nerwicowe, także nerwica serca, bezsenność, niedobór witamin grupy B. Stosuje się zapobiegawczo i leczniczo przy zwiększonym poziomie cholesterolu we krwi, w arteriosklerozie. Skraca czas koniecznego wypoczynku w rekonwalescencji, po porodzie. Dawkowanie: O ile lekarz nie zaleci inaczej: 1 łyżkę stołową (20 ml) 3razy na dobę. Przy większym osłabieniu organizmu dawkę można podwoić. Przeciwwskazania: Nie stosuje się u dzieci. Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku. Ze względu na obecność sacharozy i laktozy leku nie nalezy stosować u osób z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy,zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Działania niepożądane: Rzadko mogą pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (niestrawność, stolce tłuszczowe, biegunka) Uwagi:Preparat zawiera 16,4 % alkoholu. Dzienna dawka (60 ml) preparatu zawiera 0,41 jedn. Chlebowej. Opakowanie po otwarciu przechowywać w chłodnym miejscu.


Działanie: alli działa w unikalny sposób, wiążąc się z cząsteczkami enzymów trawiennych, które rozkładają tłuszcze. Zapobiega to trawieniu i wchłanianiu pewnej ilości spożytych tłuszczów. Niewchłonięte tłuszcze są wydalane z organizmu w sposób naturalny. allidziała miejscowo w układzie pokarmowym przy wchłanianiu ogólnoustrojowym mniejszym niż 2%. Nie wpływa na pracę mózgu, nie przyśpiesza metabolizmu i nie podnosi ciśnienia tętniczego krwi. Wskazania: alli jest przeznaczony dla osób z nadwagą, które ukończyły 18 lat i których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi co najmniej 28. W obrębie tej grupy allimogą stosować wyłącznie osoby, które są gotowe przejść na niskokaloryczną dietę o obniżonej zawartości tłuszczu. Pacjent gotowy do kuracji: jest gotowy przejść na niskokaloryczną dietę o obniżonej zawartości tłuszczu chce chudnąć stopniowo i systematycznie Przeciwwskazania:nadwrażliwość na składniki preparatu,przewlekły zespół złego wchłaniania,cholestaza,okres karmienia piersią Dawkowanie: Lek należy przyjmować 3 razy dziennie po 1 kapsułce. Preparat należy przyjąć przed, w trakcie lub do godziny po głównym posiłku zawierającym tłuszcze (jeżeli posiłek nie zawierał tłuszczy, preparatu nie należy przyjmować), popijając szklanką wody. Działania niepożądane: W czasie stosowania preparatu alli mogą wystąpić:zaburzenia żołądkowo - jelitowe,zmiana częstości wypróżnień i konsystencji stolca,tłuste plamienie z odbytu,gazy Interakcje: Preparatu alli nie wolno stosować osobom przyjmującym cyklosporynę lub doustne leki przeciwkrzepliwe, takie jak warfaryna. Osoby przyjmujące leki przeciwcukrzycowe lub amiodaron (ze względu na problemy z rytmem serca) powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem zażywania kapsułek alli. Może być konieczna zmiana dawki przyjmowanych leków. Osoby przyjmujące leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi lub poziom cholesterolu powinny konsultować się z lekarzem lub farmaceutą podczas kuracji preparatem alli. Może być konieczna zmiana dawki przyjmowanych leków. alli może pośrednio zmniejszać skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Osobom, u których wystąpiła ostra biegunka, należy zalecić stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji. alli może obniżać stopień przyswajania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, dlatego też codziennie przed snem należy przyjmować suplement wielowitaminowy.


Działanie: alli działa w unikalny sposób, wiążąc się z cząsteczkami enzymów trawiennych, które rozkładają tłuszcze. Zapobiega to trawieniu i wchłanianiu pewnej ilości spożytych tłuszczów. Niewchłonięte tłuszcze są wydalane z organizmu w sposób naturalny. allidziała miejscowo w układzie pokarmowym przy wchłanianiu ogólnoustrojowym mniejszym niż 2%. Nie wpływa na pracę mózgu, nie przyśpiesza metabolizmu i nie podnosi ciśnienia tętniczego krwi. Wskazania: alli jest przeznaczony dla osób z nadwagą, które ukończyły 18 lat i których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi co najmniej 28. W obrębie tej grupy allimogą stosować wyłącznie osoby, które są gotowe przejść na niskokaloryczną dietę o obniżonej zawartości tłuszczu. Pacjent gotowy do kuracji: jest gotowy przejść na niskokaloryczną dietę o obniżonej zawartości tłuszczu chce chudnąć stopniowo i systematycznie Przeciwwskazania:nadwrażliwość na składniki preparatu,przewlekły zespół złego wchłaniania,cholestaza,okres karmienia piersią Dawkowanie: Lek należy przyjmować 3 razy dziennie po 1 kapsułce. Preparat należy przyjąć przed, w trakcie lub do godziny po głównym posiłku zawierającym tłuszcze (jeżeli posiłek nie zawierał tłuszczy, preparatu nie należy przyjmować), popijając szklanką wody. Działania niepożądane: W czasie stosowania preparatu alli mogą wystąpić:zaburzenia żołądkowo - jelitowe,zmiana częstości wypróżnień i konsystencji stolca,tłuste plamienie z odbytu,gazy Interakcje: Preparatu alli nie wolno stosować osobom przyjmującym cyklosporynę lub doustne leki przeciwkrzepliwe, takie jak warfaryna. Osoby przyjmujące leki przeciwcukrzycowe lub amiodaron (ze względu na problemy z rytmem serca) powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem zażywania kapsułek alli. Może być konieczna zmiana dawki przyjmowanych leków. Osoby przyjmujące leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi lub poziom cholesterolu powinny konsultować się z lekarzem lub farmaceutą podczas kuracji preparatem alli. Może być konieczna zmiana dawki przyjmowanych leków. alli może pośrednio zmniejszać skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Osobom, u których wystąpiła ostra biegunka, należy zalecić stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji. alli może obniżać stopień przyswajania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, dlatego też codziennie przed snem należy przyjmować suplement wielowitaminowy.